Václav Šraier

Vašek Studuji informatiku na MFF UK, programování se ale věnuji už od prvních let na osmiletém gymnáziu. V září 2011 jsem začal chodit na programovací kroužek v Javě ve Stanici techniků na Vyšehradě. K teoretičtější informatice jsem se pak dostal na letním programátorském táboře, dnes známém jako Protab. V roce 2017 jsem na něj jel poprvé jako organizátor. Poslední roky na gymnáziu - od začátku léta 2016 do maturity v roce 2017 - jsem své znalosti uplatňoval v Mangowebu vývojem Androidích aplikací.

Dnes programuji v Rustu, Pythonu a Javě. Když je to ale potřeba, zvládnu i napsat něco v Cčku nebo v JavaScriptu. Aktivně používám Linux a spravuju si pár osobních serverů. Zajímám se o softwarovou bezpečnost.

Vašek Rád cestuji po cizích krajích, projel jsem například skoro celou západní Evropu vlakem. Nejvíce mne lákají hory a příroda. Není ale vše pouze o cizích krajích, baví mne navštěvovat i netradiční málo známá místa v blízkém okolí. Rád jezdím na vodu, ale musí alespoň trošku živě téct. Občas se s tátou potápím, ale spíše v cizích krajích v čisté vodě. V zimě se rád vydám na sjezdovky.