Archiv scuba-cz

Popis

Dal jsem dohromady úplný archiv e-mailové konference SCUBA-CZ, v níž se angažuji od jejích počátků. Archiv je k dispozici v textových souborech, které jsou upraveny k načtení do prográmku KonfView. Tonto prográmek (freeware, autorem je Petr Václavek) můžete stáhnout buď z originálního webu, nebo z této stránky, kde je v balíčku s připravenou databází scuba-cz a vhodným nastavením.

Po zkušenostech s kompletováním archivu si myslím, že v archivních texťácích se může hrabat pouze masochista. Vřele doporučuji používat KonfView, které umí záložky, vyhledávání, zvýraznění textu, odpreparování příloh, ...

Prográmek ukládá data do databáze. Pro jeho funkci potřebuje nejprve nainstalovat databázový engine BDE. Ten najdete v utilitkách. Vlastní prográmek se nijak neinstaluje, prostě ho jenom spustíte. Pak otevřte přiloženou databázi scuba-cz (Soubor-Otevřít) a potom (popořadě) funkcí Soubor-Přidat, nebo třetí ikonkou zleva na nástojové liště, importujte textové soubory archivu. Volte možnost Data z jednoho souboru ... Přidávejte soubory od nejstaršího k nejmladšímu, protože program příspěvky přidává vždy na konec databáze.

Archivní soubory

z důvodu úspory místa jsou z webu odstraněny, jestli je chcete, napište mi a já Vám je někde na chvíli vystavím.